Homenatge a esportistes i entitats de la Garriga

Dilluns, 12 de novembre de 2018 a les 00:00

Entitats i esportistes de la Garriga van ser protagonistes de la Nit de l'Esport, que es va celebrar el 9 de novembre passat.

La Nit de l’Esport no només es pretén guardonar a l’esportista que hagi destacat pels èxits assolits durant la temporada 2017-2018 sinó també a aquelles persones que representin els valors de l’esport: el compromís, el respecte, la constància, l’esforç, la solidaritat o la responsabilitat.

El sopar d'homenatge va reunir a més de 300 persones al restaurant La Cabanya.

Durant el parlament de l'alcaldessa, Meritxell Budó, el regidor d'Esports Joan Esteban i el director del Consell Català de l'Esport, Antoni Reig, van destacar el gran teixit associatiu del municipi que permeten practicar esport a més de 1500 persones. 

Aquestes són les persones guanyadores d'aquesta edició:

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ categoria:

  • PROMOCIÓ: Cesc Molins Ortega, del club tennis taula “Els 8”.
  • FORMACIÓ: Guillem Herreros López, del club futbol Olímpic la Garriga.
  • AMATEUR: Arnau Duran Gonzàlez, del CESIB

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA categoria.

  • PROMOCIÓ: Iris Castells Kozhuklova, del club tennis taula “Els 8”.
  • FORMACIÓ: Natàlia Datzira Llimargas, del club patinatge la Garriga.
  • AMATEUR: Teresa Barberà Pagès, del CESIB.

MILLOR EQUIP MASCULÍ categoria:

  • PROMOCIÓ: Escola de bàsquet, del club bàsquet la Garriga.
  • FORMACIÓ: Juvenil A, del club futbol Olímpic la Garriga.
  • AMATEUR: Equip veterans, de la Unió esportiva la Garriga.

MILLOR EQUIP FEMENÍ categoria:

  • PROMOCIÓ: Fem 12, de la Unió esportiva la Garriga.
  • FORMACIÓ: Equip atletisme CSD Campionat d’Espanya, de l’AEE Institut Blancafort.
  • AMATEUR: AEE Futsal femení Blancafort, de l’AEE Institut Blancafort.

MILLOR ENTRENADOR: Roger Esteban Muñoz, del club futbol sala la Garriga.

MILLOR ENTRENADORA: Judit Dameson Sánchez, del club patinatge la Garriga.

MILLOR ESPORTISTA QUE COMPETEIX FORA DEL MUNICIPI DE LA GARRIGA:

  • 1R CLASSIFICAT: Hèctor Morales Cebey, del club natació Granollers.
  • 2n CLASSIFICAT: Guiomar Jiménez Palma, del club natació Granollers
  • 3r CLASSIFICAT: Edgar Canet Ardèvol.

 

Darrera actualització: 12.11.2018 | 12:48